Fogamzásgátlóval állítanák meg a mókusok túlszaporodását Nagy-Britanniában
Szájon át bevehető fogamzásgátlót fejlesztenek ki a szürkemókusok szaporodásának szabályozására Nagy-Britanniában.
Szájon át bevehető fogamzásgátlót fejlesztenek ki a szürkemókusok szaporodásának szabályozására Nagy-Britanniában.
Több száz településen áll a szemét, mert a kukaholding és a hulladékszállító cégek milliárdokkal nem tudnak elszámolni egymással.
A legnagyobb fenyegetést a kis vízerőművek jelentik, amik ugyan nem váltják be a megújuló energiával kapcsolatos várakozásokat, de cserébe jóvátehetetlenül rombolják a környezetet.
Nemcsak Magyarországon okoz hatalmas gondokat a szárazság és az extrém hőség. A kevés eső miatt több dél-európai országban már korlátozásokat kellett bevezetni a vízfogyasztásban. Az éghajlatváltozás következményeire a legcsapadékmentesebb régiókban különbözőképpen reagálnak. A Deutsche Welle összeállítása.
Ágasegyházán a 2252. lakosként tüntették fel az egyik villanyoszlopon fészkelő gólyát.
A volt államtitkár szerint állami szinten nincs környezetügy, mert még nem alakult ki az a kormányközeli érdekkör, amelyik elég pénzt tudna kipréselni a zöld beruházásokból. Állami és egyéni szinten is a pénz és kényelem diktál, a gazdák is inkább beáldoznak egy évet, mint hogy területet adjanak át a vízgazdálkodás céljára.
Közbeszólt a kormány kiadáscsökkentési intézkedéscsomagja.
A Velencei-tó vízszintje már most 13 centivel alacsonyabb, mint tavaly ilyenkor, és még csak most jön a nyár java része, így a különbség egyre csak nőhet. A víz ásványianyag-tartalma már olyan, mint a termálvízé, ez a halak számára zavaró lehet. Halivadékok idén alig vannak a tóban, a tavalyi halpusztulás után nem is mernek telepíteni. Tervek már vannak arra, hogy a tó vizét a Dunából pótolják, és arra is, hogy napenergiával működő berendezésekkel segítsék elő a víz tisztulását. Videóriportunk a kiszáradó tóról.
Példátlan szintre apadt Szolnoknál a folyó.
A kisvállalkozások környezetvédelmi erőfeszítéseit jobban kell támogatni, mivel számukra kevésbé látható ezen tevékenységek megtérülése, így általában csak esetenként foglalkoznak a környezet védelmével.
Két férfi holtteste került elő, valószínű olaszokról van szó.
A Strázsa-hegy területét korábban lőtérnek használták.
Jelentősebb utánpótlásra nem számíthatunk.
A Dolomitok modern kori történetének legnagyobb tragédiája történt hétvégén, mikor egy hirtelen jégomlás miatt hét ember meghalt, nyolc megsérült és további nyolc embert eltűntként kezeltek. Nem egyedi, ami ott történt, de az elmúlt években szerencséjük volt az Alpokban túrázóknak: a nagy szikla- és jégomlások elkerülték őket. Ha a lavinát egészen pontosan tudják jelezni, a gleccserek omlását miért nem? Kell hegynek búcsút inteni a veszélyessé váló terepek miatt?
A városban elsőfokú vízkorlátozást rendeltek el. Igyekeznek spórolni a vízzel más településeken is.
Több száz tonna és csaknem 200 ezer liter káros anyagról van szó.
Bardóczi Sándor, a főváros főtájépítésze szerint ezt nevezik minőségi faültetésnek. A Stockholm módszer faültetésnek drága ugyan, de "zöld közművesítésként" már nem.
Kedden eshet a környéken, de hogy mennyi, az igen bizonytalan.
Az uniós tagállamokban erősödött a fosszilis energiaforrások áramtermelésben betöltött szerepe.